A klasa wznawia rozgrywki

Na ten weekend długo czekali wszyscy kibice w powiecie cieszyńskim. Po ponad pięciomiesięcznej przerwie w rozgrywkach na boisko wrócą drużyny skoczowskiej A klasy. Liga zapowiada się ciekawie z kilku powodów. Po pierwsze różnice punktowe w tabeli są niewielkie, zarówno u góry, w środku jak i u dołu tabeli. Zapowiada się zatem ekscytująca walka o awans (o pierwsze miejsce może bić się nawet 5 zespołów), o jak najwyższe miejsce w tabeli (na ten moment miejsca 6-10), oraz o utrzymanie (miejsca 11-14).

Drużyny  zmieniły się również pod względem kadrowym. Najbardziej chyba wzmocniły się zespoły z Puńcowa oraz Kończyc Wielkich. Do Błyskawicy dołączył nawet zawodnik rodem z ... Tunezji. Ruchy transferowe w zespole Tempa pokazują że zespół ten chce jeszcze włączyć się do walki o awans, a w przypadku ekipy z Kończyc Wielkich najważniejsze jest utrzymanie. W drużynie Zrywu, doszło tylko do "kosmetycznej" zmiany. Na wypożyczenie do grającego w lidze okręgowej Cukrownika Chybie poszedł Artur Mąka. Więcej o transferach można przeczytać tutaj.

Bąkowianie rundę wiosenną wznowią pojedynkiem derbowym z Orłem Zabłocie. Biało-niebiescy swój mecz rozegrają w niedzielę 03.04 o godzinie 15.00 na boisku w Zabłociu. Spotkanie zapowiada się ciekawie nie tylko ze względu na swój derbowy charakter. Wynik tego meczu będzie miał ważny wpływ na końcowy wygląd tabeli, bowiem na ten moment drużyny dzieli tylko jeden punkt. Poza tym w kolejce 14 bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania Piasta Cieszyn z Tempem Puńców oraz (dla kibiców Zrywu) Błyskawicy Kończyce Wielkie z drużyną z Goleszowa.