Podsumowanie rundy jesiennej

Od ostatniego meczu sezonu minęło już sporo czasu, tak więc przyszła pora na krótkie (no może nie takie krótkie) podsumowanie.

Minioną rundę jesienną seniorzy LKS Zryw Bąków zakończyli na pierwszym miejscu z przewagą 5 punktów nad drugim w tabeli zespołem, którym okazały się rezerwy KP Beskid Skoczów. Obie drużyny zdobyły odpowiednio 24 i 19 punktów w 9 meczach ligowych. Przewaga dla jednych spora, dla innych mniej okazała, ale z całą pewnością kolejną rundę (którą otwiera wyjazdowy mecz z Victorią Hażlach) trzeba zacząć dobrze i nie wolno pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów, bo potem może być różnie...

Z 9 meczów ligowych sezonu 2014/2015 Bąkowianie wygrali aż 8, ponieśli jedną porażkę z jak się później okazało vice liderem ze Skoczowa 2:1. Porażka ta pewnie wielu osobom śni się jeszcze po nocach, bowiem w 90 minucie biało-niebiescy prowadzili 1:0, ostatecznie przegrywając. Pozostałe spotkania zrywiacy wygrali , gromiąc rywali (8:3 z Golasowicami, 7:1 z Dębowcem) lub odnosząc mniej przekonujące zwycięstwa (2:1 z Nierodzimiem, 3:1 z Hażlachem).

Zrywiacy w całej rundzie zdobyli zdecydowanie najwięcej bramek - 36 i stracili najmniej goli - 9. Mimo dużych rotacji w składzie podopieczni trenera Marcina Rabczaka potrafili zachować odpowiednią jakość zarówno w obronie jak i ataku. Na dorobek bramkowy całej drużyny złożyli się:

• Przemysław Farana - 1

Jeżeli chodzi o asysty to również najwięcej mają ich A. Pawlak i T. Sobik - 4, następnie Sz.Gaszczyk, A.Niemczyk, D.Pruś - 3, oraz D.Wacha , W.Rakus, Dan. Waleczek, M.Wacha, P.Pruś - 1.

Najwięcej minut na boisku w rozegranej rundzie spędził Piotr Hawełka, który w każdym meczu grając od początku do końca uzbierał ich 810. Kolejnym zawodnikiem najczęściej grającym był Wojciech Czarnuch - 766 minut oraz Wojciech Rakus 744 minuty. Generalnie na boiskach B-klasy w biało-niebieskich koszulkach wybiegło 22 zawodników.

Jeżeli chodzi o dorobek kartkowy to w całej rundzie Zrywiacy nie zostali ukarania kartonikiem koloru czerwonego. Z kolei żółtymi kartkami, ukaranych zostało 9 zawodników, z których najwięcej bo 3 mają Pawlak i Gaszczyk