Statystyki sezonu 2013/2014

Sezon 2013/2014 za nami. Nadszedł więc czas podsumowań, statystyk, cyferek i liczb, które w pewnym stopniu przybliżą nam to, co działo się w minionym sezonie.

Sezon na pewno był ciekawy. Działo się w nim wiele, a dowodem na to może być końcowy układ tabeli ligowej, w której do ostatniej minuty (i to dosłownie!!) toczyła się walka o awans. Ostatecznie dwa miejsca, premiowane awansem zajęły zespoły LKS Orzeł Zabłocie (57 pkt) oraz LKS 99 Ochaby (48 pkt). Zaraz za nimi uplasowała się Iskra Iskrzyczyn, której do drugiego miejsca i awansu zabrakło punktu. Na czwartym miejscu uplasował się nasz ukochany Zryw, ze stratą aż 12 punktów do drugiego miejsca. Najgorszą dru​żyną została ekipa z Golasowic, która uzbierała tylko 10 oczek.Końcowy układ tabeli można zobaczyć tutaj.

Statystyki ligowe

W przeciągu całego sezonu odbyły się 22 kolejki ligowe, w których rozegrano 110 meczów. W 110 meczach padło aż 581 bramek! Średnia goli na mecz wyniosła zatem 5,28. Częściej zwyciężali gospodarze meczów - 57 razy. 46 spotkań skończyło się zwycięstwem gości.

Najwięcej goli zdobyła drużyna z Ochab - 84 bramki. Najwięcej bramek straciła zaś defensywa z Golasowic - 85. W meczu obu tych zespołów padł też najwyższy wynik. Zespół z Ochab rozbił Promyka aż 14:0!

Statystyki drużyn

Najwięcej zwycięstw odniosła ekipa z Zabłocia -19. Orzeł poniósł również najmniej porażek. Przytrafiła mu się zaledwie jedna wpadka, ale za to bardzo dotkliwa - 5:0 z Ochabami. Najmniej wygranych zanotował Promyk Golasowice, który tylko dwukrotnie pokonywał swoich rywali.

Najwięcej porażek odniosła drużyna Błękitnych Pierściec. Schodziła ona pokonana z boiska aż 15 razy! Po 14 przegranych "uzbierały" natomiast drużyny z Golasowic, Goleszowa i Rudnika. Najmniej porażek odniósł Orzeł Zabłocie o czym wspomniano wyżej.

Jeżeli chodzi o remisy to najczęściej tym stosunkiem zawody kończyła drużyna z Golasowic - 4-krotnie dzieliła się punktami. Żadnego remisu na swoim koncie nie odnotowały zespoły z Zabłocia, Ochab i Bąkowa. Generalnie bardzo mało meczy kończyło się podziałem punktów - w całym sezonie odnotowano tylko 7 remisów!

Statystyki Zrywu

W minionym sezonie w koszulkach Zrywu Bąków wystąpiło aż 32 zawodników! Zdecydowaną większość tej liczby stanowią zawodnicy, którzy są wychowankami.

Seniorska drużyna Zrywu była mocno wspomagana utalentowaną młodzieżą. W wyniku braków kadrowych spowodowanych kontuzjami, kartkami czy wypadkami losowymi szanse gry dostawali juniorzy. Debiutyw dorosłej piłce zaliczyli tacy juniorzy jak: Bartłomiej Wolak, Rafael Rojczyk, Artur Mąka czy Jakub Kopiec. Często grywali również Damian Waleczek, Daniel Waleczek, Mateusz Szymiczek czy Piotr Hawełka, którzy z drużyną juniorską wywalczyli w tym sezonie awans do A klasy.

Jeżeli chodzi o statystyki indywidualne to najczęściej grającym zawodnikiem był Łukasz Wacha. Wystąpił on we wszystkich 20 meczach (2 mecze Zryw pauzował). Spędził on również najwięcej minut na boisku spośród wszystkich zawodników - łącznie 1625 minut. Najmniej minut na boisku spędził za to Sebastian Karzełek - łącznie zaledwie 10 minut przebywał na boisku w tym sezonie...

Najlepszym strzelcem zespołu został Łukasz Wacha. Zdobył on dla Zrywu 13 bramek w minionych rozgrywkach, nieznacznie wyprzedzając Pawła Prusia i Tomasza Sobika - po 12 goli. Warto zaznaczyć, że Paweł Pruś w 6 ostatnich meczach nie wystąpił z powodu zawieszenia.

Najlepiej asystującym piłkarzem został Tomasz Sobik - 8 asyst. Zaraz za nim uplasowali się Mateusz Szymiczek -6 oraz Szymon Gaszczyk i Paweł Pruś -5 asyst

Łącznie 16 zawodników Zrywu dostawało żółte kartki. Najwięcej kartek otrzymał Andrzej Pawlak - 6. Żaden z zawodników natomiast nie dostał bezpośrednio czerwonej kartki, co należy uznać za duży sukces :)

Warto również odnotować, że Zrywiacy ani razu nie zachowali czystego konta bramkowego. W każdym z 20 meczów bramkarze musieli co najmniej raz wyciągać piłkę z siatki.