Udana inauguracja

Runda wiosenna przez podopiecznych Marcina Rabczaka została zainaugurowana w najlepszy z możliwych sposobów. Biało-niebiescy w meczu derbowym okazali się lepsi od Orła Zabłocie pokonując go skromnie, ale pewnie. Jedyna bramka w tym meczu padła w końcówce pierwszej połowy, kiedy to do piłki odbitej przez niepewnie interweniującego Adama Kuterka, dopadł Wojciech Rakus i uprzedzając go zgrał ją na piąty metr. Tam piłka spadła pod nogi Szymona Gaszczyka, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce gospodarzy.

W pierwszej części przewaga Bąkowian była zdecydowana. Zabrakło jednak wykończenia. Szkoda bo właściwie w tej części można już było rozstrzygnąć mecz i uniknąć nerwówki. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali między innymi Dawid Pruś i Łukasz Wacha. W drugiej części gra się już nieco wyrównała. Mimo to biało-niebiescy stwarzali sobie groźniejsze sytuacje bramkowe od rywali. Dwie wyborne szanse miał Andrzej Niemczyk a raz świetnie interweniował Kuterek po niezłym uderzeniu Łukasza Wachy.