Z Hażlachem na inaugurację!

Już w najbliższy weekend ruszają rozgrywki w skoczowskiej B-klasie. Bąkowianie sezon 2014/2015 rozpoczną pojedynkiem z Hażlaską Victorią. Mecz odbędzie się 16.08.14 o godzinie 17.00 na boisku w Bąkowie.

Dla Zrywiaków będzie to szczególne spotkanie. Biało-niebiescy cały poprzedni sezon zmuszeni byli grać na boiskach rywali, w związku z prowadzoną modernizacją bąkowskiego boiska. W tym sezonie wracają już na Żniwną i wreszcie zyskają atut własnego "placu".

Celem Bąkowian na pewno w tym sezonie jest awans do A-klasy. Drużyna została wzmocniona kilkoma graczami, frekwencja na treningach i meczach kontrolnych jest bardzo wysoka, a nastroje bojowe. Z zespołu odszedł tylko Sebastian Karzełek,karę zawieszenie odbywa też Paweł Pruś.Więcej ubytków kadrowych się nie przewiduje.

Victoria Hażlach to z kolei spadkowicz z A-klasy. Drużyna ta w poprzednim sezonie zdobyła zaledwie 15 punktów, plasując się na przedostatnim - 12 miejscu. Gorszym zespołem była tylko Trójwieś Istebna, która...wycofała się z rozgrywek. Celem zespołu z Hażlacha będzie na pewno jak najszybszy powrót do A-klasowych szeregów.

Z innych ciekawych meczów na pewno należy wymienić spotkanie Strażaka Dębowiec ze Spójnią Górki Wielkie oraz rezerw Goleszowa z Nierodzimiem. Strażak to chyba jeden z faworytów do awansu, podobnie jak Spójnia, która po sezonie przerwy wraca do gry. Nierodzim również może aspirować do czołówki ligi, (podobno) znacznie się wzmacniając.Kibice na śląsku-cieszyńskim na pewno z ciekawością będą spoglądać na Skoczów, gdzie tamtejsze rezerwy Beskidu podejmą Promyk Golasowice. Występ Beskidu to jedna wielka niewiadoma, dlatego wynik tego spotkania przybliży nam wartość tej drużyny. Z kolei faworyt z poprzedniego sezonu - Iskra Iskrzyczyn- pomimo odejścia kilku kluczowych zawodników powinna bez problemu poradzić sobie z zespołem z Rudnika.

Serdecznie zapraszamy kibiców na mecz!