Kadra na nowy sezon

Sezon 2015/2016 zbliża się wielkimi krokami. Inauguracja już w najbliższą sobotę (08.08.15, godzina 17.00), kiedy to Zryw Bąków podejmie drużynę Orła Zabłocie.

Bąkowianie do nowego sezonu przystąpią praktycznie w niezmienionym składzie w porównaniu do ubiegłych rozgrywek.

Jedyną poważną zmianą jest przyjście do klubu Dominika Gabrysia z MKS Promyk Golasowice. Dominik był właściwie najbardziej wyróżniającą się postacią swojej poprzedniej drużyny. W minionych rozgrywkach zdobył dla Promyka Golasowice 9 bramek co stanowiło ponad 1/3 wszystkich zdobytych goli przez tą drużynę. Wydaje się, że zawodnik ten może być sporym wzmocnieniem biało-niebieskich.

Nasz klub regularnie wzmacniany jest zawodnikami z drużyny juniorskiej. Z młodzieżowej drużyny na stałe do seniorów przenieśli się Artur Mąka, Michał Gabryś i Wojciech Legęć. Warto kibicom przypomnieć tutaj o obowiązku gry młodzieżowca w A-klasie, tak więc obecność młodych graczy w kadrze jest konieczna. Artur Mąka dał już się poznać kibicom w minionych rozgrywkach, Michał Gabryś zwykle ustawiany jest na bokach obrony, z kolei Wojciech Legęć to zawodnik grający w ataku.

Jedynym faktycznym ubytkiem w szeregach biało-niebieskich jest odejście do Promyka Golasowice (na zasadzie półrocznego wypożyczenia) Przemysława Farany. Póki co gry nie wznowili Paweł Pruś i Marcin Gola. Oboje mają za sobą ciężkie kontuzje i nie wiadomo czy wrócą jeszcze do piłki.

Kadra zgłoszona do rozgrywek A-klasy do obejrzenia jest pod tym linkiem